Firmamız Hakkında

BİZ KİMİZ ?

Ana konusu deniz taramaları ve su altı inşaatları olan firmamız, 2001 yılından beri, mekanik veya hidrolik araçlar kullanarak deniz, göl, dere, marina, liman ve balıkçı barınaklarının dip tarama işlerini yapmaktadır. 2001 yılında şahıs firması olarak kurulan ve 23 yıl boyunca sektörümüze çeşitli projelerde başarı ile hizmet veren firmamız kazandığı tecrübe ve birikimin sonucunda 2007 yılından itibaren kurumsal bir yapıya kavuşmuş ve yoluna Denta Deniz Tarama ve Sualtı Yapıları Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. olarak devam etmektedir.2001 yılında iş dünyasına katılan firmamız ülkemizin önemli deniz projelerinde görev alma şansını yakalamıştır.

HİZMETLERİMİZ

I-Tarama Hizmetleri :

-Deniz, göl ve derelerin kum ve çamur tarama işleri.
-Taş, kaya gibi sert zeminlerin su altında kırılarak taranma işleri.

II-Liman İnşaatları :

-Beton bloklu rıhtım inşaatlarında dip tesviyesi ve beton blok yerleştirme işleri.
-Kalıp yerleştirilerek yapılacak liman inşaatlarında su içi beton döküm işleri.

III-Sualtı İnşaatları :

-Elektrik santralleri, doğalgaz terminalleri gibi tesislerin denizden su alma yapılarında oluşan çamur, midye ve yosun gibi kirleticilerin temizlenmesi.
-Elektrik santralleri, doğalgaz ve atık su arıtma tesislerinin şarj ve deşarj boru hatlarının denize döşenmesi ve mevcut hatlarda oluşabilen hasarların onarım işleri.
-İskele veya petrol platform kazıklarındaki midyelerin raspalanarak temizlenmesi ve süresi geçmiş anotların sökülerek yerlerine yenilerinin kaynatılması ile katodik korumanın yeniden tesis edilmesi işleri.
-İskele ve platform kazıklarının dalga boylarının havuzlanarak susuzlaştırılması, kumlanması ve epoksi boya ile boyanarak yenilenmesi işleri.
-Batık ve hurdaların su altında kesilerek karaya çıkarılması işleri. Gemi kızaklarının su altına uzanan kısımlarındaki amorf zeminlerin dolgu ve tesviye ile düzeltilmesi işleri.
-Palamar şamandıralarının bakım ve onarım işleri.
-Su altı video film çekim işleri.

NELER YAPARIZ ?

 • Branşımızda dünya dredging firmalarını yakından izleyerek, özellikle ekipman ve yöntemlerdeki gelişmeleri takip ederiz.
 • İşin özelliğine göre, ekipman tasarımı yapar, projesini çizer ve imal ederiz.
 • Yurtdışından ithal etmek yerine, ülkemizin imkanlarını kullanarak ekipmanlarımızı kendimiz imal eder ve çalıştırırız.
 • Paylaşımcılığa özen göstererek nitelikli personel yetiştirmeye ve istihdam etmeye gayret ederiz.
 • Spesifik konularda çalışmalar yapmayı, çözüm ortağı olmayı severiz.
 • Ve mesleğinde her zaman doğru ve dürüst çalışanları kendimize örnek alırız.

BAZI PROJELERİMİZ

 • Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı Geçiş Projesi Kıyı Kanal Kazısı,
 • Sapanca – Adapazarı İçme Suyu Göl Prizi 2 x 966 m 1600 mm çapındaki boruların – 28 m derinliğe döşenmesi işi,
 • Sapanca, İSU içme suyu projei için 800 mm HDPE boru göl tabanına döşenme işi,
 • Mersin, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi 2105 Metre uzunluğunda 1800 mm çapında CRP Derin Deniz Deşarjı, anahtar teslim yapım işi,
 • Sapanca Gölü 2 X 350 m uzunluğunda 1000 mm çapında HDPE Boru hattı,
 • Türkmenistan/Türkmenbaşı Desanilation Projesi Sualtı Boru Hattı Kanal Kazısı,
 • Mersin (MIP) limanı -15 metreye dip tarama ve sualtı kaya kırma,
 • Yunus Emre Termik Santrali, soğutma suyu açık kanal kazı projesi kapsamında, 28.000 m3 mevcut sert zemin yapısı (kiltaşı, kumtaşı) 0’dan – 11 metre derinliğe kadar hidrolik kırıcı ile kırılmış ve kanalın en uç kısmı -51 metreye taranarak derinleştirilmiştir.
 • İstanbul/Büyükçekmece Yat Limanı projesi kapsamında Türkiye’de ilk kez denize wick-drain çakım işini firmamız gerçekleştirmiştir. Bu iş için özel olarak üretilen 40 metre boyundaki çakım dubası ile deniz zeminine 148.000 metre wick-drain +/- 10 cm hata payı ile 9.900 adet çakilmıştır.
 • Azerbeycan/Baku’de Shimal 2 CCPP Enerji Santralinin soğutma suyu tedariği için denize döşenecek 3200 mm çapında GRP (CTP) boru hattı döşeme işinin tüm sualtı işi.
 • Türkmenistan / Kıyanlı Gas to Gasoline Tesisinin denizden sulama boru hatlarının, sert zemin kazıları + 1200 mm çapındaki HDPE borularının denize çekilmeleri, -S- batırma tekniği ile batırılmaları sualtında birleştirilmeleri + geri dolgular + su alma ağızlarının montajlarının tamamlanarak malzeme hariç işin komple anahtar teslim yapılması işi.
 • Firmamız hakkında genel bilgiler içeren web sitemizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.

İŞVERENLERİMİZ

ÇEVRE VE KALİTE POLİTİKAMIZ

DENTA DENİZ TARAMA VE SUALTI YAPILARI SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ Olarak;

“DOĞAYA SAYGI” ilkesinden hareketle bütün faaliyetlerimizin çevresel etkisini minimuma indirmeyi amaçlayan firmamızın yönetimi, çevreye zarar vermemek konusunda devamlı olarak duyarlı ve dikkatli olacak ve doğal kaynakları korumanın yollarını arayacaktır.

Kurduğumuz Çevre Yönetim Sistemini sürekli geliştirmek ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla tüm çalışanlarımıza eğitim vermeyi, eğitimin sürekliliğini, yürürlükte bulunan çevreyle ilgili mevzuat ve idarî düzenlemelere, kendiliğinden tâbi olduğu diğer şartlara uymayı kabul ve taahhüt ederiz.

SERTİFİKALARIMIZ

OHSAS 18001:2007

ISO 9001:2008

ISO 14001:2004

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search